Ve středu 8. listopadu 2023 se v Lovosicích v sále knihovny uskuteční Setkání s houslemi.
Akce je určena pro všechny, kteří se zajímají o housle a smyčcové nástroje. Dopoledne bude akce určena pro žáky základních škol, odpoledne od 14:00 hod. do 16:00 hod. bude volný vstup pro žáky ZUŠ, konzervatoří a veřejnost. Akce bude zakončena koncertem s přednáškou o výrobě houslí od 17:00 hod.
V rámci akce bude probíhat seznámení s výrobou houslí. Zkušený houslař vám představí jednotlivé kroky výroby a osvětlí tajemství jejich zvuku.
Na akci si bude možné vyzkoušet a zakoupit housle různých velikostí a kvality. K zakoupení bude i ostatní příslušenství, jako např. struny, dusítka, ramenní opěrky, kalafuny, pouzdra, notové stojany atd. – veškeré příslušenství k hudebním nástrojům.
Vstupné na akci je zdarma.
Přijďte se seznámit s tímto krásným nástrojem a dozvědět se více o jeho výrobě!
Těšíme se na vás!